fbpx

טסט לקדילאק

מחפשים מידע על מבחן שנתי לקדילאק? הגעתם למקום הנכון! צוות אתר ספר רכב עם הסבר מעודכן לכל נושא רישיון לרכב

על כל רכב במדינת ישראל לעבור מבחן רישוי תקופתי המוכר בשם טסט לרכב, הטסט נועד כדי לוודא שכלי הרכב בכבישי הארץ תקינים ואינם מסכנים את הציבור או מזהמים יתר על המידה.
לפני שלוקחים את הרכב למבחן השנתי חשוב לערוך הכנה כדי לצלוח את התהליך מהירות ובמינימום הוצאות.

רישיון רכב קדילאק

אגרות, מסמכים ותשלומים
הקפידו לשלם את אגרת הטסט (חידוש רישיון רכב) כפי שנשלחה אליכם בדואר, אם אינה בנמצא ניתן להוריד אותה באתר משרד התחבורה – כאן.
ניתן לשלם את האגרה בבנק הדואר או אונליין באתר משרד הרישוי באינטרנט, אפשר להתקשר ל *5678 ולשלם ישירות לנציג משרד הרישוי, אפשרות נוספת היא באמצעות האזור האישי הממשלתי, אופציה נפוצה במיוחד היא בעמדות שירות עצמי הפזורות במקומות שונים ברחבי הארץ כמו סניפי סופר פארם, ולבסוף גם באפליקציית MAX.

יהיה באפשרותכם לשלם את האגרה חודש אחד (30 יום) טרם מועד פקיעת רישוי הרכב הנוכחי שלכם, ניתן לבצע תשלום גם ללא המכתב בכל דרכי התשלום המפורטות.

מי שיגיע למכון הרישוי ללא אגרה משולמת או ללא תעודת זהות לא יוכל לבצע את הבדיקה.
כמו כן יש להגיע עם אמצעי תשלום כמו כרטיס אשראי או מזומן לשלם את אגרת מכון הרישוי (כמה עשרות שקלים) ולהיות מוכנים לכך שיתכן ותצטרכו לבצע תיקונים בתשלום במידה וימצאו ליקויים בבדיקה.

הכנת רכב קדילאק לטסט

ישנם מספר דברים שבאפשרותכם לבדוק עצמאית וכאלה שתאלצו להיעזר באיש מקצוע, בדיקה והכנה מראש יקצרו את התהליך במכון הטסטים ויחסכו לכם כסף.
לפני הבדיקות הקפידו על כך שיש לכם את כל המסמכים הנדרשים שכן ייתכן שתדרשו להציג נוסף לרישיון הרכב גם את תעודת הביטוח.
אם אם אתם מסודרים ומתנהלים בכל הקשור לתחזוקת הרכב עם ספר טיפולים למעקב המכיל תיעוד טיפולים, חלפים ותיקונים שברכב ואחריות לטיפולים, תיקונים וחלפים, הקפידו שספר הטיפולים בנמצא, הן לתיעוד מבחן הרישוי והן למקרה שתצטרכו להחליף או לתקן חלק שעוד באחריות מתיקון או טיפול קודם.
אם אין לכם ספר טיפולים למעקב ותיעוד טיפולים, תיקונים, חלפים ואחריות לכל הנ”ל, הגיע הזמן שיהיה לכם – לספר טיפולים במחיר מצחיק לחצו כאן.
נתחיל בבדיקה מהדברים שתוכלו לבדוק לבד, הניעו את הרכב ובדקו שתאורת הרכב עובדת, אורות קדמיים, אורות גבוהים, אחוריים, תאורת רוורס, וינקרים וכדומה אם נמצאה נורה שרופה ניתן לרכוש בכל חנות ציוד לרכב נורה מתאימה ולהחליף.
כעת בדקו את צמיגי הרכב, שאינם שחוקים, שהצמיגים בתוקף (מוטבע תאריך ייצור על הצמיג – כעבור 6 שנים מהייצור ממש לא מומלץ להשתמש בו), גשו לפנצ’ריה ובדקו את לחץ האוויר בצמיגים בהתאם להוראות הייצרן אותם תמצאו בקורת הדלת או בספר הרכב וגם באתר לחץ אוויר כאן
הביטו בכל השמשות והחלונות של הרכב וודאו שאינם סדוקים או עכורים, במידה והם פגומים יש לגשת לזגג ולתקנם.
נזילות שמן לא קשה לזהות פתחו את מכסה המנוע ובצעו סקירה מקיפה בתאורה טובה ובדקו שאין שמן על חלקי המנוע, התכופפו מתחת לרכב ובדקו גם שם.
נזילת שמן תכשיל אתכם במבחן הרישוי ויותר חשוב מעידה על תקלה שיש לטפל בה בהקדם.
הקפידו על כך שלוחיות הרישוי של הרכב מותקנות כראוי, והכתב אינו מחוק או מרוח

כעת לכמה פעולות שכדאי לבדוק אך ניתן לעשות זאת רק באמצעות מכונאי רכב מוסמך.
אולי הבדיקה החשובה ביותר היא הבלמים של הרכב, יש לבדוק שהרפידות אינן שחוקות ושהבלמים תקינים, במקרה של בלאי מומלץ להחליף בהקדם.
כיוון פרונט וגלגלים ניתן לעשות במוסכים השונים או בחלק מהפנצ’ריות.

אם במהלך הבדיקה נתקלתם בצורך בחלפים ספציפיים או בצורך לבדוק מהם הנחיות היצרן ניתן וכדאי לבדוק בספר הרכב של הדגם הספציפי שלכם.
להורדת עותק של ספר רכב לפי יצרן ודגם לחצו כאן

Back to top button